stránky podpisek kiwi a žužu

...všechny kolemsurfující tady vítáme a posíláme vlnu, né, není rádiová...

Statistika

Aktuálně

KUŘIM

O víkendu 18.-19. přijelo do Kuřimi téměř čtyřicet kapel, ze kterých si Jupp vybíral účinkující na Zahradu či Folkovou Růži..a já jsem tam pomáhala pořádat, tak se pokusím alespoň nastínit jak to tam vypadalo.
Kiwinkou jsme měly sraz na Hlavním nádraží, odkud jsme jely vlakem do Kuřimy. Cesta byla hezká, zajímavá, vtipná a krátká. Když jsme vystoupily, Kiwinka tušila směr, tak jsme to zkusily.(Já jsem si ještě vzpomněla, že bych si dala zmrzlinu, takže jsme to zase obrátily a šly hledat obchod.) KD, neboli Kulturní Dům jsme pak našly téměř bez problému. Trošku jsme zaváhaly, když jsme místo hudebního sálu uviděly spoustu tančících a nejspíš něčí narozeniny oslavujících dětí s šaškovskými čepičkami, nicméně sál byl hned vedle. Po chvíli přišel JmB, vysvětlil nám, že jedna z nás bude prodávat lístky a zapisovat příchozí kapely, druhá s ním v zákulisí cpát kapely na pódium a zapisovat písničky. S Kiwinkou jsme se celkem pravidelně střídaly, bavilo nás obojí.

A teď už ke kapelám. Zmíním jen ty, co mě doopravdy zaujaly, a které si ještě pamatuju :D. Zhasni, tak ti mě překvapili už jen tím, že přijeli do Kuřimi. A přivezli originální reklamní předměty - krabičky zápalek s nápisem ZHASNI. No, možná to má být antinikotinová propaganda. Tuto novoborskou kapelu jsem slyšela naposledy na podzim na Valašském nákypu ve Vsetíně, předtím na Zahradě a na Růži, a musím říct, že se mi líbí čím dál tím víc. Tři krásné hlasy, k tomu kytara, klávesy(škoda, že ne klavír), housle a baskytara, pěkné melodie, ale hlavně nádherné texty. S Kiwi jsme si napůl koupily cédéčko, tak je teď mám doma a nemůžu je vypnout. A k vystoupení - to, co jsem měla příležitost slyšet, se jim povedlo, zvlášť píseň o reinkarnaci s foťákem.

A to už se v zákulisí chystali Irish Rose. O těch jsem jenom věděla, že jsou, co zhruba hrajou a že jsou dobří. No, je to pravda, po hudební stránce byli perfektní, celý sál( i když diváku přišlo dost málo) si podupával do rytmu.

Gajdošská muzika byla pro mě téměř jako zjevení. Lidové písničky, ale v krásných "neelektrických" úpravách, prostě žádný Folklóreček. A měli výbornou zpěvačku. Už jenom to, že se přihlásili na soutěž, kde moc podobně hrajících kapel nepotkáte, bylo skvělé. A tato velmi dobře sehraná "skupina" také byla hned na místě vybrána na Zahradu.

Mariana a Onen svět, to je uskupení kolem původního a dnes zase současného baskytaristy Pavla Žemly. Originální písničky s dobrými texty i aranžemi, zajímavá zpěvačka.

Pass, řekla bych téměř rocková kapela ze Zlína, nezklamala. Výrazné bicí i elektrické kytary, prostě a jednoduše živá kapela. Ti mě fakt bavili.

Kacu! bylo překvapení večera, já jsem je moc neslyšela, ale moc je chválil Jiří moravský Brabec, takže žádný levný popík to určitě nebude. A Lucce se taky hodně líbili!

Tak to by bylo k sobotě. Ještě musím dodat, že se přijeli podívat Kačer s Evčou, takže jsme tam vlastně s Luckou znaly řekla bych tak polovinu diváků :D

Neděle: Do Kuřimi nás tentokrát vezl David Maroš ze skupiny Ořešák, která vystupovala už v sobotu. Dojeli jsme, poseděli v hospodě naproti a už to mohlo začít.

Blaf - skupina "zpívající country ve slezském nářečí" mě opravdu dostala. Pět (pardon 0:-) ) postarších nenápadných pánů to na pódiu doopravdy rozjelo. Z textů na vás občas vyhřezlo nějaké slovo, kterému jste rozuměli, občas i věta,..no, dost jsme se vzadu nasmáli. Tuhle kapelu bych si opravdu ráda někam jela zase poslechnout.

Restaurant na konci vesmíru, tak si říká mladá kapela s vlastními řekla bych jazzovými písničkami, pěknými texty, dobře sladěnými a sehranými nástroji i muzikanty a velmi dobrou zpěvačkou.

Na poslední chvíli přijeli Kosmonaut&Nevermore, naše oblíbená brněnská kapela. Perfektně začali písničkou Yellow, energie z nich lítala po celým sále. Pak vím že hráli Hořící platany, kde se jim to v jednu chvíli trošku rozjelo, ale to bylo jen chvilkové, jinak musím jejich vystoupení(zakončené parádním Alternativním koncem -díííky!!) hodně pochválit a vyzdvihnout! A doufám, že se jim křest v Blansku, na který po chvíli vzadu a v hospodě odjeli, povedl.

Honzíkova cesta přijela z Jihlavy. Jejich písničky mám moc ráda, něčím mi připomínají Zuzku Navarovou, kterou znám jen z nahrávek. Ale Honzíkova cesta tu byla, zahrála poměrně krátce, a dobře a také hned postoupila. ..díky, Honzo.

Quanti minorís jsem už mnohokrát slyšela, a dalo by se říct, že se mi začínají líbit. Dříve mi vadila ta zvláštní kombinace elektriky a bicích s nástroji, na který se hraje "historizující folk" a  "starými písněmi". Ale už jsem si zvykla a začíná se mi to hodně líbit.

Dál si pamatuju, že se mi hodně líbily tyto kapely: Cafe Edit, Pathetic Hypermarket Band, Kofein a Nena Darmo, ale nic souvislejšího konkrétnějšího si u nich nevybavím. Ale vím, že se mi líbily.

Takže z těchto dvou dnů jsou jako postupující známi Gajdošská muzika, Honzíkova cesta a vlastně také Quanti minoris(kteří ale postoupili z Moravského vrabce). A doufám, že další mnou zmíněné kapely se v nejbližších dnech objeví na stránkách www.folkcountry.cz jako postupující na Zahradu.

Poslední komentáře
14.04.2016 15:56:35: Uniq cosmetics - nová možnost přivýdělku s luxusními parfémy UNIQ http://www.cesky-parfem.cz/ Sleva ...
04.06.2015 13:55:48: www.kosmetika-sleva.cz Oriflame cz . www.kosmetika-slevy.cz oriflame cz . www.kosmetika-registrace...
12.05.2014 20:59:19: Kosmetika Oriflame levně - Oriflame se slevou 23%, registrace nových členů Registrace Oriflame zdar...
28.07.2013 14:13:59: Stále aktuální katalog oriflame. Každé 3 týdny nový katalog.
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.